in

אדם זר ניגש לילדה עם תסמונת דאון בבית קפה, אז אמא שמה לב שלאיש יש דמעות בעיניים

אמא פמלה דה אלמיידה רגילה לכך שאנשים בוהים בילדה שלה. לה ולבעלה יש שתי בנות אבל אנשים בוהים מדברים עליהן בלחש. לבת הצעירה שלהם, סופיה, יש תסמונת דאון.

למרות מודעות וקבלה בחברה לאנשים עם תסמונת דאון, פמלה אמרה שבתה מקבלת יחס שונה. זה משהו שהיא צריכה להתמודד איתו ולקבל אבל ישנם ימים בהם היא מתעצבנת מהיחס שהבת היפיפייה שלה מקבלת.

אז יום אחד היא ישבה בבית קפה יחד עם בתה וספגה מבטים והתלחששויות כאשר זוג ניגש אליהן וסיפרו סיפור שהשאיר את פמלה בדמעות.

פמלה כותבת בלוג אותו היא מתארת כ: "מוקדש לתיעוד החיים המושלמים בצורה לא מושלמת שלי של גידול שתי בנות; שאחת מהן נולדה עם תסמונת דאון. זה המסע שלי ללא פילטרים דרך צילום עיתונאי וכתיבת מחשבות".

פמלה נזכרה ברגע כשהייתה עם סופיה ושתי נשים החלו לבהות: "ישבתי בבית קפה עם הבת שלי כמו שאני תמיד עושה. שתי נשים שישבו קרוב אלינו החלו לבהות וללחוש. זה קורה לנו לעתים קרובות, בגלל שבתי סופיה נולדה עם תסמונת דאון. ישבתי שם וצפיתי בשתי הנשים האלה מסובבות את הצוואר כדי לקבל מבט טוב יותר אליה, כשהן לא מודעות כלל לעובדה שאני בוהה בהן בחזרה".

"היום זה הפריע לי. זה באמת הפריע לי.

ובדיוק ברגע הזה, ניגש אלינו זוג, ואני חשבתי, 'או יופי! עוד אנשים שרוצים לקבל מבט טוב יותר מקרוב' ", היא כתבה.

"האיש בירך את סופיה עם כיף ולחיצת יד, וסופיה חייכה ונופפה לו בחזרה. הוא הסכל עלי עם דמעות בעיניים ואמר, 'יש לי סיפור שהייתי רוצה לחלוק איתך. אבל אני מפחד שלא אצליח לספר אותו בלי לבכות', עודדתי אותו בעדינות לחלוק, בגלל שעכשיו הייתי סקרנית. האינטראקציה הזו לא הייתה מה שציפית".

"הוא סיפר לי שהוא צפה אתמול בערב בחדשות. היה ראיון עם אמא שילדה לא מזמן תינוק עם נכות קשה. היא הייתה בחדשות כדי להגן על ההחלטה שלה ללדת את התינוק שלה. היא הגנה על ההחלטה שלה לא לסיים את ההיריון למרות שהרופאים המליצו לה לעשות זאת".

"הוא אמר, 'הנקודה שלי היא, לעולם אין לדעת איך אדם ישפיע על העולם. אתה לעולם לא יכול לדעת מה אדם מסוגל לעשות עד שאתה נותן לו את ההזדמנות לעשות את זה' ".

"הוא הסתכל עלי רגע לפני שעמד להסתובב וללכת ואמר, 'את אדם יפיפה ונפלא. הבת שלכם יפיפייה. מזל טוב!' ".

"מיד התחלתי לבכות. שם ישבתי באמצע בית הקפה בוכה לתוך מפית נייר. האיש הזר הזה שאני לא מכירה היה הראשון אי פעם לברך אותי על לידת הבת שלי סופיה. הוא היה האדם הזר הראשון שזיהה את השווי שלה. את הערך שלה. את היופי שלה".

"בעולם בו אנשים לוחשים על חיי הבת שלי, בעולם בו בוהים בה, האיש הזה ראה את החשיבות שלה.

איזו תזכורת נפלאה שכל אדם, לא משנה כמה הוא קטן, יש לו ערך ושווי. בואו נעודד את עצמנו ואת אלו שסביבנו לזהות את הייחודיות והיופי שנמצאים בכל אחד".

זה כל כך חשוב שנזהה את היופי והערך בכל אחד. כל ילד הוא מתנה שעלינו להוקיר. לאף אחד לא מגיע שיבהו בו ויגרמו לו להרגיש לא בנוח.

בבקשה שתפו כדי להגביר מודעות לקושי שהורים לילדים בעלי מוגבלות צריכים לעבור. העולם צריך להיות אדיב ומקבל יותר. כולנו יכולים ללמוד מהמילים החמות של האדם הזר הזה. 

היא חיברה סיכה לשיער לטלפון הנייד שלה – ויצרה טריק גאוני שכל צלם חובב חייב להכיר

חלום שהתגשם: טרייפל עוגת הגבינה ואייריש קרים הזה הוא הקינוח האולטימטיבי